9 Temmuz 2010 Cuma

Pike Takımı

Pike takımını yapmaya başladığımda deseni nevresim takımlarında yaptığım gibi beyaz kumaş üzerine işledim ve pikenin üzerine monte ettim.Kumaş pikenin kendi desenini kapatınca bu işlemden vazgeçip deseni pikenin üzerine yapmaya karar verdim.Deseni işlediğim yerin arkası kötü görünmesin diye desenin arka kısmını beyaz kumaş ile astarladım.Bu seferde üsten makine dikişi belli olacaktı onuda sutaşı ile kamufle etti. Pikenin etrafına krem üzerine kalpli kumaşdan geçtim.(Fotorafda belli olmuyor.)Aynı desenli kumaştan 90*140cm çarşaf 40*50 cm yastık diktim. Pikenin ebatıda 90*140 cm oldu.

Bu pike takımının süs yastığı.Kalabalık bir görünüm olmaması için deseni bütün detaylarıyla yastığa taşımak istemedim.Bu şekliyle daha güzel oldu:).Pikeyle bütünlük sağlayabilmek için yastığın kenarınada sutaşı geçtim.Süs yastığının ebatı 40*40cm oldu.


İstek üzerine 90*80 cm ölçülerinde yapılmış küçük bir pike. Bu pikeye yastık dikmeyi unutmuşum.:) Yastık en kısa zamanca dikilip sahibine ulaştırılacak.Siparişlerimi dün akşam sahiplerine teslim ettim .İyi günlerde kullansınlar.


2 yorum:

melike dedi ki...

çok güzel bir pike takım olmuş, üstelik seni bayağı bir uğraştırmış, ama sonunda ortaya harika bir iş çıkmış. Çok beğendim, ellerine sağlık...

sesiber dedi ki...

Gördüğüm en güzel pike süsleme olmuş. Ellerinize sağlık :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...